İkinci çakranın yaratıcılığı adına!


Bu hafta Kundalini Yoga derslerimizin konusu ikinci çakra💖 Derste daha teorik bilgiye gireriz ama ben şimdilik enerjisi hayata nasıl yansıyor kendi hayatımdan örneklerle anlatmak istiyorum.

Özet olarak bu enerji merkezi yaratıcılıkla alakalı. Yani yemek yapmaktan doğuma, yazı yazmaktan resim yapmaya kadar birçok konuyu içeriyor. Çok da güzel denk geldi yine çünkü bugün aynı zamanda yeni ay; yeni başlangıçların, yaratıcılığın, canlılık ve enerjikliğin günü.

Ben de dünden beri yepyeni şeyler deneyimliyorum, yepyeni niyetler koyuyorum. Mesela bugüne kadar hiç tatmadığım hindistan cevizi sütünden yaptım ilk kez ve bayıldım artık daha sık yapacağım.

Çok muhteşem bir tatlı denedim şeker kullanmadan çikolata kıvamında yapabileceğiniz (ve tadı da öyle sağlıklı ve berbat denenlerden değil :)) Doğal taşlardan yepyeni bir mala kolye yaptım (bir yıldır @ommala.byserap hesabında malalarımı paylaşıyorum) Yazı yazdım, birşeyler çizdim, yeni bir kriya ve meditasyon denedim ve telefonuma da pek fazla bakmadım açıkçası.

Sanki bir günü bir buçuk gün kıvamında çok da yaratıcı ve enerjik bir şekilde geçirdim hem de acayip dinlenmiş bir halde bitirdim. Yani siz bedeninizle bağı güçlendirdikçe, kendi akışınızı keşfettikçe o, sizin gelişmeniz, ilerlemeniz için elinden geleni yapacak her zaman yaptığı gibi.. Derslerle ilgili herhangi bir sorunuz olursa da mutlaka sorun😇

Bu haftanın Kundalini yoga dersleri; Çarşamba 10.00 Pazar 17.00 @caddebostanyoga Nefes ve meditasyon dersleri Salı Perşembe 11.30 @yogasalaistanbul etiler


Son Yazılar
Arşiv
Etiketler
Henüz etiket yok.
Sosyal Medya
  • Google+ Temiz Gri
  • LinkedIn temiz gri
  • Pinterest Temiz Gri
  • Instagram Temiz Gri
  • Twitter Temiz Gri
  • Facebook Temiz Gri