Bu hafta derslerimizdeeee birinci çakradayız


Veee baharın başlangıcı, astrolojik yılın başlangıcı, yeni bir dönemin başlangıcı derken yeni bir konunun da başlangıcı olsun, geçen sene başladığım ve derslere katılan tüm öğrencilere çok faydası dokunan çakralar ve elementler konusuna başlıyorum bu hafta itibariyle kundalini yoga derslerimde. Çakra en basit haliyle enerji merkezi anlamına geliyor ve bu sekiz haftalık süreçte her hafta bir çakra ile ilgili kriya, meditasyon ve nefesler uygulayacağız. Daha önceden yoga pratiği ya da teorik bilginiz olmasına gerek yok çünkü çok temel ve hayatımızda net karşılıklarını görüp şifa yaratabileceğimiz bir konu çakralar ve elementler.

Bu hafta birinci yani kök çakrayla başlıyoruz ve bu çakranın ilgilendiği köklenmek, dünyayla ve bedeninle bağların güçlü olması konusuna iyi gelebilecek bir içecek paylaşıyorum. Hem çok sağlıklı hem de acayip lezzetli kesinlikle tavsiye ederim. İçindekiler şöyle; kırmızı pancar, zencefil, havuç, tadı güçlendirmesi için kırmızı elma ve limon. Hepsini katı meyve sıkacağında sıkıp tüketebilirsiniz ve sonrasında fazlasıyla enerjik, neşeli hissedebilirsiniz. Karaciğer, bağırsak ve böbreklerin temizlenmesi, güçlenmesi için bu içeceği kullanabilirsiniz.

Bu çakra ve çakranın çalışma prensibi nedir ve üzerinde nasıl çalışılır dersimizde hepsini öğreniyor olacağız. Gelmeden sormak istediğiniz bir soru olursa severek cevaplarım, harika bir haftasonu dileğiyle ..


Son Yazılar
Arşiv
Etiketler
Henüz etiket yok.
Sosyal Medya
  • Google+ Temiz Gri
  • LinkedIn temiz gri
  • Pinterest Temiz Gri
  • Instagram Temiz Gri
  • Twitter Temiz Gri
  • Facebook Temiz Gri