Bu Hafta Buluşacağımız Dersler ve Bir Meditasyon


Günaydınnn :)

Bu hafta yine çok keyifli dersler yapacağız birlikte, ders programına ana sayfadan göz atabilirsiniz. Dersler ve katılımla ilgili tüm sorularınız için bana yazabilirsiniz.

Derslere uzaklarda olan, katılamayan kundaliniciler için çok etkili ve basit bir meditasyon paylaşmak istiyorum. Korkuları dönüştürme meditasyonu.

Eğer bir 'taraf' varsa ‘ben’ vardır ‘sen’ vardır fakat ‘ben’ ya da ‘sen’ değil ‘BİZ’dir kalbin esas titreşimi ve sevginin olamadığı bir yerde korku olacaktır. Korktuğu için bir hışımla herkes kılıcına sarılır çünkü korkunun olduğu yerde öfke kaçınılmazdır. Sonra da neler olduğunu hepimiz biliyoruz.

Aslında her birimizin kalbi o kadar güçlü ki, zaman içerisinde yaşadığımız travmalar, hissettiklerimiz, kalp kırıklıklarımız gibi farkettiğimiz ya da edemediğimiz birçok durumdan dolayı kalbimizin titreşimi yani frekansı düşebilir. Hatırlayın birine canınız sıkkınken kolunuz bile kalkmak istemez, suratınızdan düşen bin parça olur. Ve siz zannedersiniz ki ben çok iyi saklıyorum duygularımı, dengemi hiç bozmuyorum olaylar karşısında, kimse anlamıyor. O kadar sağlam kamuflajlarmız maalesef yok. En küçük parçacığımıza kadar bağlıyız birbirimize, hislerimizle, düşüncelerimizle. O yüzdendir ki korkunun bulaşıcılığı gibi sevgi de bulaşıcıdır. Malum dualiteler mekanındayız ve Paulo Coelho’nun Simyacı’sında dediği gibi ‘en karanlık an, şafak sökmeden önceki andır’ ve güzel haber; bu kadar korkunun sizi ilk götüreceği liman cesaretinizdir. Şu sıralar biraz uzaktaymış gibi görünse de cesaretinizle yeniden karşılaşmak, korkularınızı dönüştürmek için çok kolay ve etkili bir meditasyonu sizlerle paylaşmak istiyorum, başlangıç için üç dakika yapmanız yeterli, sonrasında 7 ve 11 dakikaya uzatabilirsiniz. Tavsiyem 40 gün ara vermeden yapmanız çünkü bedende bir alışkanlığın değişmesi 40 gün alıyor. O kadar uzun süre disipline olamam derseniz 7 gün deneyin, 7 gün sonrasında mutlaka devam etmek isteyeceksiniz.

Yere oturun, omurganızı dik tutun ve gözlerinizi kapatın (ister bağdaş kurun ister rahat hissettiğiniz başka bir oturma pozuna geçin).

Kollarınızı yere paralel olacak şekilde yanlara doğru açın ve direseklerinizi bükmeyin. Başparmaklarınızı yukarı kaldırın, diğer parmaklarınızı yumruk şeklinde kapatın.

Nefes alın ve ellerinizi geriye doğru, dairesel hareketlerle çevirmeye başlayın. Başparmaklar yukarıdan aşağı doğru tam bir daire çizmeye çalışsın.

Bitirdiğinizde derin bir nefes alın ve nefesi rahatça bırakıp sadece ne yarattığınızı, bedeninizde olup biteni izleyin.

*Bu meditasyon hamileler için de uygundur.

#andaolmak #bedendekisifa #caddebostanyoga #değerlilik #evren #farkındalık #hamileyogası #hayvanlarvereiki #kundaliniyoga #mantra #margayaşamatölyesi #meditasyon #mucize #reiki #reiki1 #reikiistanbul #sağlık #sağlıklıyaşam #serapborayüksel #yogaşala #yogadersi #yoga #yogaşalabağdatcaddesi #şifa #yüzleşme #mutluluk #nefesvemeditasyon #numeroloji

Son Yazılar
Arşiv
Etiketler
Henüz etiket yok.
Sosyal Medya
  • Google+ Temiz Gri
  • LinkedIn temiz gri
  • Pinterest Temiz Gri
  • Instagram Temiz Gri
  • Twitter Temiz Gri
  • Facebook Temiz Gri