BEŞİNCİ ÇAKRA


Günaydınnn keyifli ve harika bir hafta başladı yine. Bu hafta tüm farkındalığınız, tüm dikkatiniz ne söylediğinizde ve sonrasında neler yarattığınızda olsun. Farkedelim ki 'Söz, büyüdür!', her ifade ettiğimiz ses aslında bir yaratımdır. Güçlü yaratımlarımızı aşkla dile getirdiğimiz bir hafta dileğiyle

Boğaz çakrası olarak da adlandırılan bu enerji merkezi boğazda, köprücük kemiğinin yukarısındaki gırtlak bölgesinde bulunur. Rengi mavidir. Tüm işaretlerin daha yüksek ifadesini bulduğu bölgedir.

İletişim merkezi, sözlü ve zihinsel / mental iletişimler ve bu iletişimleri anlamak için gereken enerjiyi sağlayan çakradır.

Tiroid bezi, gırtlak ve çene bölgesi, sindirim yolu, akciğerler, ses telleri ve nefes ilgili organlar ve salgı bezleridir. Yüksek bilinçliliğe açılan kapı, kalbin duygularının dengelenmesi ve uyumlu hale gelmesi için geçmesi gereken kapıdır. Duygu ve düşüncelerin net ve açık ifadesi buradan sağlanmaktadır. Yaratıcılık, konuşkanlık, salıvermek ve şifa yetenekleri buradandır.

Telaş, düşük özsaygı, kendine güvensizlik, kindarlık, öfke ve alınganlık da yine bu çakrada oluşan blokajların ortaya çıkardığı niteliklerdir.

Adaçayı ve okaliptus ilgili aromalarıdır.

Aquamarin, turkuvaz, kalkedon şifalı taşlarıdır.

Tüm meyveler bu çakranın ilgili besinleridir.

Bu çakra ile ilgili olumlama;

Kendi gerçeğimi, tüm inançlarımı sevgiyle ve tam bir özgüvenle ifade ediyorum.

Dersler;

Kundalini Yoga

Salı / Perşembe Caddebostan Yoga sabah saat 08.30

Perşembe akşam Marga Yaşam Atölyesi akşam saat 20.00

Hamile Yogası

Salı / Perşembe YogaŞala 12.30

Merak ettiğiniz veya sormak istediklerinizi lütfen sorun


Son Yazılar
Arşiv
Etiketler
Henüz etiket yok.
Sosyal Medya
  • Google+ Temiz Gri
  • LinkedIn temiz gri
  • Pinterest Temiz Gri
  • Instagram Temiz Gri
  • Twitter Temiz Gri
  • Facebook Temiz Gri