DÖRDÜNCÜ ÇAKRA


Bu hafta derse gelirken ister kağıda isterseniz de kafanıza yazıp dileklerinizi getirmeyi unutmayın. Bolca üzerinde çalışacağız.

Kalp çakrası olarak da adlandırılan bu enerji merkezi göğsün ortasında kalp hizasında bulunur. Alt üçgen ve üst üçgen diye adlandırılan diğer çakraların tam ortasında, maneviyata açılan kapı olarak adlandırılır.

Farklı kaynaklara göre rengi yeşil veya pembe olarak adlandırılır.

Kalbi, timüs bezini, dolaşım sistemini, kanı, hücresel yapıyı ve istemsiz kasları canlı tutar. Kalp, kaburga kemiği, göğüs boşluğu, alt akciğerler, kan, dolaşım sistemi, deri, eller, timüs bezi ilgili salgı bezleri ve organlardır.

Sevginin, aşkın, 'tüm var olan' ile 'bir' olmanın ruhsal ve toplu bilincinin merkezidir. Kalbin sevgi enerjisi ile zihnin analitik enerjisi arasındaki uyumu sağlar. Tanrısal bağlantı kurar. Verme ve vermeden alma yani koşulsuz yargısız sevginin merkezidir. Değişime ve yeni fikirlere açık olmak, kayıplarla başa çıkabilmek, denge gibi kaliteleri yönetir. Doğru çalışmadığında; kendini bırakmak, korku, üzüntü, kızgınlık, alınganlık, kıskançlık, kin tutmak gibi durumlar ortaya çıkabilir.

Yeşil sebzeler ve bol yapraklı yeşillikler bu çakranın sağlığı için tüketilebilir.

Koku frekansı en yüksek titreşimlerden olan gül yağı bu çakrayı aktifleştiren bir aromadır.

Kunzite, zümrüt, yeşil yeşim taşı, gül kuvars ve pembe turmalin ilgili taşlarıdır.

Bu haftaki derslerimiz,

Marga Yaşam Atölyesi Perşembe akşam 20.00

Caddebostan Yoga Salı / Perşembe sabah 08.30


Son Yazılar
Arşiv
Etiketler
Henüz etiket yok.
Sosyal Medya
  • Google+ Temiz Gri
  • LinkedIn temiz gri
  • Pinterest Temiz Gri
  • Instagram Temiz Gri
  • Twitter Temiz Gri
  • Facebook Temiz Gri