ÜÇÜNCÜ ÇAKRA


Yemyeşil bir manzara ve kuş cıvıltılarıyla dolu bir sabahtan herkese günaydın. Bu hafta tüm mutluluklarınız katlanarak artsın.

Gelelim 3. çakramıza. Bu haftaki derslerde bolca çalışacağız bu bölgeye. Genel olarak göğüs kemiğinin altında midenin arkasında kalan kısımda bulunan bölgeden bahsediyoruz. Aynı zamanda pankreas, karaciğer, sindirim sistemi, dalak, safra kesesi ve merkezi sinir sistemini de ilgilendirmektedir.

Solar pleksus çakrası ya da Güneş sinir ağı merkezi de denir bu kısıma. Elementi ateştir ve rengi altın sarısı veya güneş sarısıdır. Sarı, bilgeliğin ve aklın rengidir. Bu çakra kişisel gücün, hırsın, zekanın, astral gücün, tutkunun ve dokunma veya zekaya dayalı duyguların merkezidir. Nitelikleri arasında; dönüşüm, şekillendirme, arındırma, oluşun biçimlendirmesi, zihinsel/mental enerji, maddi konular gelmektedir. Olumsuz nitelikleri arasında; mükemmelliyetçilik, başkalarını kontrolü altına alma, öz eleştirel düşünceler, hayal kırıklığı ve sinirlilik bulunabilir.

Karmaşık karbonhidratlar ve tahıllar ilgili besinleridir.

Kaplangözü, kehribar, sitrin ve sarı yakut taşları arasında sayılmaktadır.

Lavanta, biberiye ve bergamot ilgili aromalarıdır.

Bu çakra ile ilgili olumlama;

'Hayatıma yön veren benim ve potansiyelimi gerçekleştirmekten dolayı heyecanlıyım.'

Dersler; Salı / Perşembe Caddebostan Yoga sabah saat 08.30 Perşembe akşam Marga Yaşam Atölyesi akşam saat 20.00 Merak ettiğiniz veya sormak istediklerinizi lütfen sorun.

Serap

#bedendekisifa #caddebostanyoga #farkındalık #evren #hamileyogası #kundaliniyoga #margayaşamatölyesi #mantra #meditasyon #mudra #yoga #şifa

Son Yazılar
Arşiv
Etiketler
Henüz etiket yok.
Sosyal Medya
  • Google+ Temiz Gri
  • LinkedIn temiz gri
  • Pinterest Temiz Gri
  • Instagram Temiz Gri
  • Twitter Temiz Gri
  • Facebook Temiz Gri