Yavaşla, hafifle ve farket


Bu hafta Kundalini Yoga derslerimizde güneşin o şifalı enerjisiyle tüm hücrelerimizi canlandırıyoruz, enerji doluyoruz, aynı zamanda yavaşlıyoruz, hafifliyoruz ve farkediyoruz.

Uzun zamandır doğanın değişme sinyallerine ayak uydurmaya çalışıyoruz. Ruhun ve bedenin kış uykusundan uyanma çabaları. Kendimizi daha çok işe verdik, daha çok sorumluluk aldık almaya çalıştık, belki de fazlaca tolerans gösterdik hem kendimize hem başkalarına. Şiştik ve bazen patlamanın eşiğine geldik içimizde tutup, bazen de ehhh yeter ama deyip koyverdik ne varsa. Bırakmış bile olsak öfke, kırgınlık, hüzün vs. içerdiği için (nasıl bıraktığımız da çok önemli) yine ağırlık olarak kaldı sırtımızda. Sabahları uyanmak için taklalar atmak zorunda kaldık son birkaç haftadır belki de.

Nereden geldi bu gereksiz yorgunluk peki?

Bedenimize, zihnimize ve ruhumuza yüklediğimiz aşırılıklardan.

Bu hafta tüm o aşırılıklardan daha huzurlu, daha sakin ve daha ayakları yere sağlam basan alanımıza geçmek, baharı kapıda karşılamak için için buluşuyoruz. Bazen oluyor ya bir bakmışız derin bir huşu içindeyiz. İşte sanki bize emanet edilmiş gibi görünen o alanın içimizdeki yeri ne kadar büyük ve ne kadar güçlü onu deneyimlemek için buluşuyoruz.

Bazen madalyonun diğer yüzünü çevirmek, bir de şu açıdan bakmak iyi gelir.

Salı / Perşembe sabah 08:30 Caddebostan Yoga Perşembe 20.00 Marga Yaşam Atölyesi

#caddebostanyoga #margayaşamatölyesi #bedendekisifa #kundaliniyoga #toksik #yoga #şifa #meditasyon

Son Yazılar
Arşiv
Etiketler
Henüz etiket yok.
Sosyal Medya
  • Google+ Temiz Gri
  • LinkedIn temiz gri
  • Pinterest Temiz Gri
  • Instagram Temiz Gri
  • Twitter Temiz Gri
  • Facebook Temiz Gri