Sıfır Limit ve Temel İlkeler


1. Neler olduğuna dair hiçbir fikriniz yok

İçinizde ve etrafınızda olan herşeyin, bilinçli ya da bilinçsiz, farkında olmanıza imkan yoktur.

Gerçeği söylemek gerekirse, tam şu anda kendi gerçeğinizi yaratmaktasınız ama bu olay bilinçli bilginiz ya da kontrolünüzün dışında, bilinçsizce olmaktadır. Bu nedenle istediğiniz kadar olumlu düşünün, yine de yaralanırsınız. Yaratıcı olan bilinçli zihniniz değildir.

2. Herşeyi kontrolünüz altında tutamazsınız.

Dünyaya emredebileceğinizi düşünmek egosal bir hatadır. Şu anda dünyada olanların çoğunu egonuz göremediğine göre, sizin için en iyisine egonuzun karar vermesine izin vermek hiç de bilgece olmaz. Seçim sizin elinizde ama kontrol değil. Ne deneyimlemeyi tercih edeceğinize karar vermek için bilinçli zihninizi kullanabilirsiniz ama onu ifade edip edemeyeceğinizi ya da bunu nasıl ve ne zaman yapacağınızı kendi haline bırakmalısınız.

3. Yolunuza her ne çıkarsa onu iyileştirebilirsiniz.

Eğer onu hissedebiliyorsanız, onu iyileştirebilirsiniz de. Eğer onu bir başkasında görebiliyorsanız ve bu sizi rahatsız ediyorsa o zaman iyileştirmek için oradadır demektir. Karşılaştığınız şeyleri ne kadar iyileştirirseniz, tercih ettiklerinizi ifade etmede o kadar net olursunuz; zira başka şeyler kullanmak için gereken enerjiyi serbest bırakmış olursunuz.

4. Tüm deneyimlerinizden %100 sorumlusunuz.

Hayatınızda başınıza gelenler sizin suçunuz değil, sizin sorumluluğunuzdur.

Kısacası şu anki gerçeğiniz için hiç kimseyi ya da hiçbirşeyi suçlayamazsınız. Tüm yapabileceğiniz onun sorumluluğunu almak, yani onu kabul etmek, ona sahip çıkmak ve onu sevmektir. Karşılaştığınız şeyleri ne kadar çok iyileştirirseniz kaynakla o kadar uyumlu olursunuz.

5. Sıfır limite biletiniz 'Seni Seviyorum' cümlesini söylemektir

Bu cümleyi söylemek içinizdeki herşeyi temizler ve böylece şu anın mucizesini yaşayabilirsiniz. Sıfır limiti. Amaç herşeyi sevmek. Fazla kiloyu, bağımlılığı, sorunlu çocuğu ya da komşuyu, eşi sevin, hepsini sevin. Sevgi, sıkışıp kalmış olan enerjiyi değiştirir ve serbest bırakır.

6. İlham niyetten daha önemlidir.

Niyet, zihnin oyuncağıdır; esinlenme Tanrı'dan bir bildirimdir. Bir an gelir yalvarmak ve beklemek yerine teslim eder ve dinlemeye başlarsınız. Niyet, egonun sınırlı görüşünü temel alarak hayatı kontrol etmeye çalışmaktır, esinlenmeyse Tanrı'dan gelen mesajı almak ve buna göre hareket etmektir. Niyetler işe yarar ve sonuç verir, esinlenmeyse işe yarar ve mucizeler getirir.

Hangisini tercih edersiniz?

J. Vitale


Son Yazılar
Arşiv
Etiketler
Henüz etiket yok.
Sosyal Medya
  • Google+ Temiz Gri
  • LinkedIn temiz gri
  • Pinterest Temiz Gri
  • Instagram Temiz Gri
  • Twitter Temiz Gri
  • Facebook Temiz Gri