Her Taşın Bir Hikayesi Var


İnsanlar neden sadece eğitimini aldıkları işi yapmak istemezler? Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar ve koşturmaktan nefes almaya vakit bulamayanlar. Hayatlarında eksilen renkleri bir şekilde tamamlamaya çalışır insan belki de edindiği farklı bakış açıları ve yeni alışkanlıklarla.

Aslında bir taş boyama hikayesi yapalım diye çıkmıştık yola ama Fatma Yıldız ile bu kadarı yeterli demek zor oldu. Taş boyama nasıl yapılır onu anlatacağım bir kaç satır sonra. Umarım bir gün kitabını yazar da hepiniz okursunuz onun hikayesini. Uzun yıllar kurumsal şirketlerde üst düzey yöneticilik yapmış ve şu anda da bir insan kaynakları firmasında yönetici.

Hepinizin tanıdığı, bildiği büyük firmalarla çalışıyor.

Bunun da ötesinde zamanında çok da anmak istemediğimiz bir hastalıktan geçmiş yolculuğu, kemoterapi, radyoterapi, bir dizi ameliyatlar derken işte hepimizin bir gün mutlaka sorduğu soruyu sormuş sonunda; neden buradayım?

Kendince verdiği cevaplardan biri artık her anı doyasıya yaşamalıyım ve kendime, kendi hayatıma daha çok değer vermeliyim, bunu başkalarından beklemeden.. Hayatı doyasıya yaşamak için buradayım ve hayatımı daha renkli yapabileceğim uğraşlarla geçirmek istiyorum, mesela fotoğraf çekmek, mesela taş boyamak demiş. Şimdi gayet sağlıklı, hayatında ona kendisini profesyonel işi dışında en yoğun hissettiren alan taşlar ve renkler.

Taşları topluyor, onlarla iletişim kuruyor ve her bir taşın hikayesini çiziyor. Taşlara giderken melekler çıkmış hep karşısına, okuduğu kitaplarda, yürüdüğü yollarda ve hemen çizmiş taşın birine o meleklerden birini.

Böylelikle başlamış Falapi'nin hikayesi. Ne demek Falapi? Aslında Fa Lapidary. Lapidary taşa özgü taşla ilgili demek. Fa ise tahmin ettiğiniz gibi Fatma'nın Fa'sı ama aynı zamanda Fa, doğanın notası demek. Falapidary uzun olunca kısaca Falapi demiş kendisine.

İlk başlarda kendisini o kadar afişe etmek istememiş ki sayfasında yazıları İngilizce yazmaya başlamış ama yine de ulaşmış ulaşacağı kişilere.

Sergiler açmış, atölyeler düzenlemiş ve meraklılarına hala da düzenliyor diye de belirtelim. Gelişmeleri Fa_Lapi facebook ve instagram hesabından takip edebilirsiniz. Kendi adıma ondan çok şey öğrendim ama size şimdilik sadece taşlarla ilgili olan kısımlardan bahsedeceğim.

Taşlara dokunmayı hiç denediniz mi ama sadece dokunup hissetmeyi? Emin olun size çok şey fısıldayacaklar. Diyor ki Fatma; ' Taşlarla birşeyler yapacağım zaman plan yapmıyorum, elime alıp onları hissediyorum ve dinliyorum. Mutlaka bana neler yapabileceğimi anlatıyorlar'

Taş boyamak için ihtiyacınız olan şeyler o kadar az ki;

Tabiiki taşlar ( her çeşit ve büyüklükte olabilir, senaryonuza göre )

Akrilik boya ( en kolay kuruyanı olduğu için. Yağlı boya, keçeli kalemler de olabilir, deneyerek çok farklı kalemlerin taş üzerinde işe yaradığını da görebilirsiniz )

Fırça veya kalem

Eğer taşınızın parlamasını ve renklerin ilerde zarar görmesini istemiyorsanız vernik kullanabilirsiniz

Taş boyama malzemelerini tüm kırtasiye, hobby ve ürünleri satan marketlerde bulabilirsiniz.

İlk boyamalarınızda farkedeceksiniz ki sürdüğünüz renkler taş üzerinde aynı tonda çıkmayabilir. Bunun için taş üzerine beyaz bir fon uygulamayı deneyin.

Geri kalan herşey için işi yaratıcılığınıza bırakın.

Bu da mini atölyemizde benim boyadığım taş :)

#taşboyama #şifa #seçimler #sağlıklıyaşam #sağlık #mutluluk #mucize #meditasyon #mandala #farkındalık #evren #değerlilik #andaolmak

Son Yazılar
Arşiv
Etiketler
Henüz etiket yok.
Sosyal Medya
  • Google+ Temiz Gri
  • LinkedIn temiz gri
  • Pinterest Temiz Gri
  • Instagram Temiz Gri
  • Twitter Temiz Gri
  • Facebook Temiz Gri