Başkalarının kendilerini iyileştirmelerine olanak sağlarken dengeyi korumanız için on iki paradigma


1. Daima başkalarına onların güçlerini ellerinden almadan yardım etmenin yollarını bulun.

2. Başkaları sizden şifa yardımı istemeden onlara yardım etmeyin.

3. Şifacı ve danışmanlar olarak kendinizin ve güdülerinizin çok açık ve net olmasına dikkat edin. Şifaya ancak en yüksek niyetle kanal olabilirsiniz.

4. Hastalık her zaman bir şeylerin yanlış olduğunun işareti değildir. Hastalık da bir sağlık halidir ve değişime giden yol için bununla çalışmayı öğrenmelisiniz.

5. Gerçeğinizi söylerken gerçek olanın daima gelişmekte olduğunu unutmayın. Sizinkinden ne kadar farklı görünürlerse görünsünler gerçeğin tüm çeşitlerine saygı gösterin. Rekabet sadece içinde yaşadığımız kutupluluğun bir illüzyonudur.

6. Eğer egonuz çok büyürse sizi kaynaktan koparır, ya da yeterli egonuz yoksa şifacı/danışman olarak yerinizi alamazsınız.

7. Herşeyin bir parçası olmanız gerekmez. Sizi besleyen şeyleri seçin ve geri kalan hiçbirşeyi yargılamayın.

8. Hiç kimse tüm yanıtlara sahip değildir, ama birlikte hepimiz tüm yanıtlara sahip olabiliriz. Bilmediğiniz şeylerde 'bilmiyorum' demeyi öğrenin.

9. Zayıflık bazen en yüce kudrettir. Hatalarınızı başkalarıyla açıkça paylaşmayı öğrenin. Sizi özel kılan şey insanlığınızdır.

10. Zihninize giren düşünceleri kontrol edemeyebilirsiniz ama zihninizde kalacak düşünceleri kontrol edebilirsiniz. Düşüncelerinize hakim olun ve bunu nasıl yapacaklarını çalıştığınız insanlara öğretin.

11. Hepimiz karanlık bir odada ışığa açılan kapıyı el yordamıyla arayan küçük çocuklar gibiyiz. Birbirimizi yaralamadan ışığı bulmanın tek yolu el ele tutuşmaktır.

12. Bir başkasını iyileştiremezsiniz sadece eğer istiyorlarsa kendilerini iyileştirmelerine olanak yaratabilirsiniz. Enerjiniz tükeniyorsa başkalarının iyileşmesinin sorumluluğunu alıp almadığınızı kontrol edin.

Unutmayın; 'Bir başkasına şifa verdiğinizde onun yaşamını değiştirebilirsiniz. Bir başkasının kendi kendisini iyileştirmesine yardımcı olduğunuzda Evren'i değiştirirsiniz.'

Steve Rother Ruhsal Psikoloji

#bedendekisifa #değerlilik #evren #farkındalık

Son Yazılar
Arşiv
Etiketler
Henüz etiket yok.
Sosyal Medya
  • Google+ Temiz Gri
  • LinkedIn temiz gri
  • Pinterest Temiz Gri
  • Instagram Temiz Gri
  • Twitter Temiz Gri
  • Facebook Temiz Gri