Bugün günlerden HIDIRELLEZ


7325_600_hidrellez_1398995723.jpg

Hıdırellez bahane dilek dilemek, renklerle, çiçeklerle, hayatımızla ilgilenmek şahane..Hayatı bir oyun gibi algılayanlarımız için bugün biraz daha zevkli olacak kesinlikle. Birçoğuna ne kadar batıl da gelse ya da zaten yolunda gitmeyen şeylerin nesine medet umayım dese de bugün dilenen dileklerin karşılığını bulmasının birçok ekstra sebebi daha var. Toplu yapılan güzel dilekler günü bugün. Adının ne olduğunun hiçbir önemi olmayan ama enerjisinden mutlaka faydalanılacak bir gün. Bugün mevsimlerden bahara uyanıyor gökyüzü, yeryüzü, dünyaana. Kalplerde sevgi yeşertmek, evlerde mis kokan enerjiler ve tabiiki her yanımızın bereketle aşkla dolması için. Günü yarılamış olsak da kendi adıma bugün, en azından akşam için yapılacaklar listesi oluşturdum. Şöyle planlarım var bugün için;

Eve giderken saksıda kırmızı bir gül alacağım, dibine yazdığım, çizdiğim dileklerimi koymak üzere ve tabii yarın sabah alıp yetişebilirsem denize, yetişemezsem de suya atacağım. Kağıdın da pembesini bulursam benden mutlusu yok. Neden mi pembe, kalpten dilediğim dileklerin titreşimini desteklediği ve kalp çakrasının rengi olduğu için.

Evin genelini ama özellikle mutfağı havalandıracağım. Gereksiz bir eşya görürsem atacağım bugün söz.

Bulabilirsem kırmızı bir beze bozuk para koyup gülümün saksısının dibine koyacağım. Bu da bereket için. Sabah o parayı alıp cüzdanıma koyacağım ve tüm sene o parayı cüzdanımda taşıyacağım.

Sanki özel bir güne hazırlanıyormuş gibi duş alacağım.

Tabiiki son olarak olmazsa olmaz mumlar ve tütsü eşliğinde meditasyon yapacağım dileklerime odaklanarak.

Ben keyfimi yapayım da olur olmaz o kısmına karışmıyorum bu gece, tek amacım kalbini sevgiye açmış olan yığınla insana katılmış olmak. Sevgiyle, aşkla, ışıkla..


Son Yazılar
Arşiv
Etiketler
Henüz etiket yok.
Sosyal Medya
  • Google+ Temiz Gri
  • LinkedIn temiz gri
  • Pinterest Temiz Gri
  • Instagram Temiz Gri
  • Twitter Temiz Gri
  • Facebook Temiz Gri