BUGÜN ARTIK BİRÇOK HASTALIĞIN ZİHİNSEL SEBEPLERİ OLDUĞUNU VE HASTALIĞA SEBEP OLAN ZİHİNSEL KALIPLAR DEĞİŞİNCE HASTALIKLARIN DA İYİLEŞTİĞİNİ BİLİYORUZ.

 

 

REİKİ

REİKİ 

 

Rei her yerde varolan, 'ki' ruhsal yaşam enerjisi anlamına gelmektedir. Sözcük anlamı, Japonca’da, “Evrensel Yaşam Enerjisi” demektir. Aslında yüzyıllardır insanoğlunun içsel olarak bildiği ve uyguladığı reiki, 1920'li yıllarda Mikao Usui tarafından yeniden uygulanmaya başlamıştır. Reiki, kişinin ellerini bedenin üstüne koyarak ya da ya da uzaktan şifa yollama şeklinde yöntemlerle hem kendine hem başkasına uygulanmaktadır. Reikinin tarihi çok daha eski olmasına rağmen bu bilginin günümüze ulaşmasındaki en önemli kişi bu konuyu derinlemesine araştıran Mikao Usui’dir.

 

Reiki herhangi bir din yada inanç değildir, her inanca sahip insan tarafından uygulanabilir. Reiki tıbbı reddetmez aksine tıbbi tedaviye destek olur. Dünyada yapılan araştırmalar tedavi gören hastaların Reiki kullandıklarında iyileşme hızlarının %50 arttığı ve ilaçların yan etkilerinin de minimize olduğunu göstermiştir. Hastaların mutlaka tıbbi tedavi görmesi gerektiğini savunan reiki uygulayıcıları reikinin faydalarını tüm dünyanın daha iyi görmesini sağlamışlardır.

 

Reikinin hiç bir zararı yada yan etkisi yoktur çünkü temelinde reiki bir sevgi enerjisidir.

Bununla birlikte;

Hastalıklarda tıbbi tedavinin tamamlayıcısıdır,

Zihinsel ve bedensel odaklanma sorunlarını ortadan kaldırır olumlu yönde iyileşme sağlar,

İlaçların yan etkisini azaltır,

Bağımlıklardan kurtulmaya yardım eder

Stresi azaltır, yorgunluğu giderir, yaşlanmayı geciktirir

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Sezgileri güçlendirir, bilinçaltını temizler.

 

Reiki bugün dünyada yaklaşık iki milyon kişi tarafından uygulanmaktadır ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Dünyada bir çok hastane reiki uygulamayı bütünleyici kabul etmekte ve reikiyle ilgili çalışmalara önem vermektedir. Reiki uygulayıcılarda sezgileri güçlendirir, ruhsal farkındalığın artmasını sağlar. Reiki evrensel bir enerjidir ve hiç bir kişinin tekelinde değildir. Reiki ile herkes kendinin şifacısı olabilir.

 

Usui Reiki 3 aşamadan oluşmaktadır.

 

Reiki 1. Aşama Eğitimi 

Reiki'nin Felsefesi

Reiki tarihçesi
Reiki Nasıl Kullanılır, nasıl çalışır, ne tür bir sistemdir?
Reiki nerelerde kullanılır?

Reiki 1 Uyumlama

Aura ve Çakralar

Reiki 1 Temel hareketler ve yapılacak egzersizler
Temel El Pozisyonları
Başkalarına ve Kendimize Uygulama Yöntemleri

Uygulama


Reiki 1. Aşama Eğitiminin Etkileri
Fiziksel beden enerjisinde değişimler (Toksin atımı, bedenle iletişim,bedende kuvvetlenme..vs)
Aura katmanlarınız güçlenmeye başlar.
Evrensel enerjiyle bağlantı.
Blokajlar kalkar ve arınma gerçekleşir,
Gündelik hayatta frekansın yükselmesi
Başkalarına fiziksel temas düzeyinde reiki uygulaması

 

Reiki 2. Aşama Eğitimi 

Reiki 1. Aşama seminerine önceden katılmış ve 21 günlük çalışmalarını tamamlamış kişiler Reiki 2 seminerine katılabilir.

Reikinin 3 Temel Sembolünün Kullanımları 

Geçmiş Yılların Şifalandırılması
Geçmiş Yaşamların Şifalandırılması
Mekanların Şifalandırılması
Uzağa Reiki Gönderilmesi
Reiki Sembolleri ile Bilinçaltı Şifalandırılması
Reiki Sembolleri ile Telkinlerin Bilinçaltına Gönderilmesi
Reiki Sembolleri ile Spritüel Gelişim Çalışması

 

Reiki 3. Aşama Eğitimi

Bu eğitim bir master olma eğitimidir. Diğer eğitimlerden farklı bir sembol daha öğretilir.

Bu Usui masterlık sembolüdür.

Bu seviyenin alınması için diğer seviyeler tam olarak anlaşılmış ve hayatta uygulanabilir hale gelmiş olmalıdır. 

Reiki master olmak isteyen kişinin master olmasına esas olarak kendi masterı karar verir.

Bu kısım iki aşamadan oluşmaktadır.

İlk kısımda yukarıda sayılanlar gerçekleşecekken ikinci kısım bir süre sonra gerçekleşmelidir bu da eğitmen olma kısmıdır. Bu da yine öğrencinin isteğiyle birlikte kendi eğitmeninin vereceği bir karardır.

 

 

 

KUNDALİNİ  REİKİ

 

Kundalini, kuyruk sokumu kemiğinde uyuduğuna inanılan ve niyetle uyarılabilen çok güçlü bir eneridir. Kundalinin uyandırılması ile vücutta dolaşan tren gibidir. Kökö çakra enerjisini alır, omurga boyunca vücudun arka kısmından tepeye kadar çıkar, tepe çakrayı açtıktan sonra vücudun ön kısmından tepe çakradan gelen kozmik enerji ile kök çakaya kadar iner. kundalini yol boyunca var olan tüm blokajları aşar ve çakraları taşıdığı enerki ile besler. Kundalini gerekli temizliği yaptıktan sonra problemler ortadan kalkacaktır. 

 

Kundalini reiki oldukça sade ve oldukça etkili bir enerji sistemidir. Temeli vücuttaki enerji kanallarının ve çakraların açılması ve niyet ederek kendimize yada başkalarına enerji vermeye dayanır.

 

Eğitim İçeriği; Kundalini Reiki uyumlama yoluyla (inisiasyon) öğretilen bir sistemdir. Yani Reiki’de olduğu gibi Kundalini Master’ın sizi bu enerjiye uyumlaması gerekmektedir. Bir Kundalini Master tarafından uyumlanmadan Kundalini Reiki enerjisini kullanamazsınız. Kundalini Reiki 3 aşamadan oluşmaktadır.

 

Kundalini Reiki 1. aşama : Kundalini Reiki 1 inisiasyon sürecinde kök çakra haricindeki bütün çakralardaki tıkanıklıklar ve blokajlar açılmakta ve ana enerji kanalı Kundalini Reiki 2. aşama inisiasyonunda yaşanacak Kundalini uyumlaması için hazırlanmaktadır. Kalp çakrası genişlemekte ve eller ile kalp çakrası arasında reiki enerjisinin aktığı kanal açılmaktadır. Bu inisiyasyonla birlikte enerji teknikleri, uzağa enerji gönderimi öğretilir.

 

Kundalini Reiki 2. aşama : Bu inisiyasyonla birlikte tüm enerji kanalları kuvvetlendirilir, kundalini uyandırılır ve kundalini ateşi yakılır. Alınan uyumlama ile reiki kanalı güçlendiriliyor. Kundalini enerjisi solar pleksus çakrasına kadar çıkmakta ve tam kundalini uyanmasının yaşanacağı 3. aşama için hazırlanmaktadır. Vücut Kundalini 3 inisiasyonu için hazırlanır. Kundalini 2, Kundalini 1′den en az 2 gün sonra verilmelidir.

 

Kundalini 3. Aşama : Kundalini Master seviyesidir.Bu seviyede bütün çakralar açılır, önceki inisiyasyonlar kuvvetlendirilir. Kundalini ateşi tepe çakraya kadar çıkartılır.Bu aşamada kristalleri ya da başka objeleri reiki kanalı olarak inisiye edebilirsiniz.  Bu inisiyasyondan sonra Kundalini bütün vücutta yükselir.Kundalini 2 inisiyasyonundan en az beş  gün sonra yapılmalıdır.

 

Her Aşamanın İnisiyasyon Süresi 25 Dakikadır ve Uzaktan Uyumlama ile Yapılabilmektedir.

 

Kundalini Reiki Faydaları

 

Özellikle kök çakrası, sakral çakra ve solar pleksus çakra sorunlarında oldukça etkilidir. Kısa sürede kullanımı etkili olduğundan zaman sorunu yaşayan kişiler için caziptir. Ancak kundalini öğrenmeden önce en az, temel klasik çalışma kabul edilen Usui Reiki 2.aşama alınmış olmalıdır. Kundalini reiki oldukça hızlı çalışan ve etkilerini hemen deneyimleyebileceğiniz bir enerji sistemidir.